Badanie wzroku z doborem soczewek okularowych
Na rynku optycznym istnieje szeroki wybór soczewek okularowych. Można je podzielić na kilka grup, w zależności od:
- materiału z jakiego są zrobione. Materiały używane do budowy soczewek to szkło specjalnego gatunku, tworzywa sztuczne, fluoryt, kwarc, german, krzem, fluorek litu, szafir i inne,
- konstrukcji: jednoogniskowe, dwuogniskowe, progresywne oraz typu office (biurowe),
- rodzaju powłok jakie posiadają, uszlachetnienia takie jak antyrefleks, utwardzenia czy filtr UV
- grubości czy wielkości współczynnika załamania światła w soczewce,
- barwienia, fotochronu lub polaryzacji.
Przykładowe grubości soczewek okularowych indeksowanych
Przykładowe grubości soczewek okularowych indeksowanych
Z czego wykonane są soczewki?
Najpopularniejszym materialem z jakiego wykonywane są soczewki to materiał organiczny CR39, szkło optyczne (mineralne) oraz poliwęglan do opraw typu patent czyli wymagających np. nawiercania otworów. Poliwęglan jest materiałem bardzo odpornym na zarysowania i uderzenia. W zależności od potrzeb wzrokowych klienta, soczewki okularowe mogą być wzbogacone o uszlachetnienia, które w znacznym stopniu zwiększają jakość użytkowania okularów i komfort widzenia.
Jedną z takich powłok jest antyrefleks.
Czym jest antyrefleks?
Eliminuje on odblaski świetlne od powierzchni soczewki, a także podnosi transmisję światła docierającego do oka.
Powłoki antyrefleksyjne występują na rynku optycznym w różnych kolorach odbić szczątkowych oraz o różnych transmisjach. Należy jednak pamiętać o ogólnej zasadzie, że im intensywniejszy kolor antyrefleksu, tym ma gorsze własności.
Jeżeli zależy klientowi na najlepszej jakości widzenia i najwyższej eliminacji odbić świetlnych, to należy wybrać powłokę o jak najmniej intensywnej barwie. Na soczewki z antyrefleksem nanoszone są też inne powłoki takie jak np. powłoka hydrofobowa, która powoduje że na powierzchni soczewki nie trzyma się woda, co w znacznym stopniu ułatwia czyszczenie okularów
Następnym ważnym uszlachetnieniem jest filtr polaryzacyjny
Umów się na wizytę już teraz!
Zauważyłeś/aś coś niepokojącego, związanego ze swoim wzrokiem? Nie czekaj i umów się na diagnozę!
Badanie jest bezbolesne, a wizyta u optometrysty powinna odbywać się przynajmniej raz na rok, dzięki czemu można zapobiec pogłębianiu się wad wzroku lub wcześnie wykryć niepożądane choroby. W przypadku wykrycia takich chorób optometrysta może zalecić specjalistyczne badania oczu.
Soczewki fotochromowe
Soczewki HOYA Sensity sprawiają, że zmieniające się warunki oświetleniowe są bardziej komfortowe niż kiedykolwiek wcześniej. Te inteligentne i innowacyjne soczewki, dostosowujące się do natężenia światła, pozwalają Twoim klientom na komfortowe widzenie w każdych warunkach oświetleniowych bez konieczności zmiany okularów. Soczewki Sensity przyciemniają się na zewnętrz i szybko wracają do wyjątkowej przejrzystości wewnętrz pomieszczeń. Na każdym etapie tych szybkich zmian zapewniają pełną ochronę przed promieniowaniem UV, dzięki czemu są rozwiązaniem odpowiednim niezależnie od stylu życia.
Dzięki Sensity Original możesz zaoferować soczewki, dopasowujące się do natężenia światła, jeszcze szerszej grupie bardziej wrażliwych na cenę użytkowników okularów.